TDC

Otevřené dveře do cloudu: Společnosti Proact, Cisco, NetApp a EMC zajistí úspory pro dvě datová centra TDC

Společnost TDC má štěstí, že má o jednu starost méně. Kompletně modernizované datové centrum tohoto operátora disponuje zcela novým storage systémem, jehož hlavním přínosem je rychlá obnova po jakémkoliv výpadku. Vedle toho má centrum k dispozici úplně nový storage systém, který je nejen mimořádně rychlý, ale náklady na něj jsou navíc více než přijatelné. A aby toho nebylo málo, jsou v datovém centru umístěny servery, jejichž účelem je konsolidovat virtuální stroje.

Za rozsáhlou modernizací datového centra stojí společnosti Proact a její partneři Cisco, NetApp a EMC. Systémový architekt Calle Granfelt ze společnosti TDC vysvětluje: „Společnost Proact a její partneři nám zajistili velmi užitečnou duplikaci diskového prostoru do dvou datových center a lepší výkon.“

Dvě datová centra, ale pouze jeden storage systém

Calle Granfelt se často zmiňuje o technologii „MetroCluster“. Co to je? „MetroCluster je zcela jedinečná technologie od společnosti NetApp, díky níž lze jeden storage systém rozdělit do dvou geograficky oddělených datových center s plnou synchronizaci.“ Virtuální stroje v datových centrech TDC vidí MetroCluster jako jeden diskový systém. Kromě toho lze z obou datových center spouštět tytéž služby, aniž by došlo k přerušení provozu. A bez přerušení lze spravovat i údržbu, aktualizace a testy. Bylo by hezké, kdybychom slyšeli o tak snadné správě centra častěji.

A co zálohování? 

Petri Heino, obchodní manažer společnosti Proact a osoba odpovědná za projekt, říká, že data společnosti TDC jsou nyní zálohována pomocí deduplikační technologie od společnosti EMC. To znamená, že nedochází ke zbytečnému zdvojování zálohovaných dat. Vedle toho došlo k poklesu zatížení sítě a souvisejících nákladů.

"Poslední aktualizace týká serverů, které tak byly vybaveny nejnovější technologií UCS,“ říká Heino.

Přečtěte si více. Stáhněte si PDF